THE JULBORD-LINDA BENGTZING MED CALLES KOMPBAND || THE TIVOLI || HELSINGBORG
Linda Bengtzing, en av våra allra mest omtyckta kvinnliga artister.
Förutom 8 tävlingsbidrag i Melodifestivalen har hon spelat i musikal, varit programledare, skrivit barnbok, medverkat i en mängd tv-program, turnéproduktioner, släppt egen Champagne och är en framgångsrik konstnär. Hur svårt kan det va?
Med sig dessa 2 kvällar har hon killarna i Calles Kompband!
Calles Kompband är det moderna livebandet / coverbandet / partybandet med en repertoar som riktar sig mot klubb och pop genren. Med egen professionell ljus och ljudproduktion turnerar Calles Kompband frekvent runtom i Skandinavien och Europa.
**Tider:**
18.00 – Insläpp till julbord.
20.00- Buffé tas bort och bord och stolar plockas undan ( OBS efter detta så har man inte längre bord och sittplats kvar.)
20:15 – Insläpp showbiljett.
20:45 – Showstart första set
22.45- Show slut
Efter showen så öppnar Vinylbaren upp för nattklubb för de som vill dansa vidare.
OBS: Olika sällskap kan bli placerade brevid varandra / på samma bord beroende på hur bokningarna ser ut för kvällen.
